Vezi coșul 1 × „Faianta Kalina Beige, model ciment, 25×50 cm, bej, finisaj mat” a fost adăugat în coș.
Chit de rosturi Sika Ceram Clean Grout caramel 2kg pentru placi ceramice
22,50 lei
Cod produs: 7612895778914
Categorie: Chituri de rost, Gresie si Faianta
În stoc
Cost transport: Telefonic
Livrare Nationala
Luni - Vineri 08:00 - 17:00
! Imaginile sunt cu titlu de prezentare si pot avea diferente de nuante.
SKU:
7612895778914
Categorii: Chituri de rost, Gresie si Faianta
Descriere
Chitul de rosturi Sika Ceram Clean Grout în nuanța caramel, disponibil în ambalaj de 2 kg, este soluția ideală pentru umplerea rosturilor dintre plăcile ceramice, cu o lățime de la 1 la 8 mm. Acest mortar pe bază de ciment este monocomponent și conține polimeri de înaltă calitate, asigurând o aderență excelentă și durabilitate. Datorită rezistenței la apă și a proprietăților hidrofobe, este perfect pentru utilizarea în medii umede, inclusiv în piscine sau băi. Produsul este, de asemenea, rezistent la UV și la ciclurile de îngheț-dezgheț, având un efect antifungic care contribuie la menținerea igienei.
**Caracteristici principale:**
- Tip produs: Mortar de ciment
- Utilizare: Interior și exterior, inclusiv în zone umede
- Culoare: Maro caramel
- Pentru: Plăci ceramice, piatră naturală, dale de terasă
- Latime rost: 1-8 mm
- Permeabil la apă, cu întărire rapidă
- Rezistent la abraziune și intemperii
Pentru aplicare, este recomandat să folosiți o gletieră de cauciuc, iar procesul de curățare poate începe după câteva ore de la aplicare.
Informații suplimentare
| Tip produs | Mortar |
|---|---|
| Model | Mortar de ciment, Mortar de rosturi |
| Utilizare | Chituire, Completare |
| Pentru | Ceramica, Ceramica portelanata in masa, Piatra naturala |
| Culoare | Maro |
| Latime rost | 8 mm |
| Cantitate | 2 kg |
| Circulabil dupa aprox. | 24 h |
| Alte caracteristici | Cu intarire rapida, Permeabil la apa, Poate fi corectat, Protectie imbunatatita impotriva anumitor microorganisme/mucegaiuri, Rezistent la abraziune, Stabil, Stabil la intemperii, Suprafata fina |
Informatii Livrare
Informatii livrare:
Costul transportului se calculeaza in functie de greutate si distanta, fiind comunicat telefonic dupa plasarea comenzii.
Se admit urmatoarele metode de livrare:
- judetul Constanta: livrare cu masina din depozit, pana la adresa clientului.
- in afara judetului Constanta: livrare prin firma de transport PALEX.
- ridicare personala, din depozit, cu sediul central in Murfatlar, jud. Constanta.
Pentru cele mentionate mai sus, este necesar suport la descarcare!
In cazul livrarii prin firma de transport PALEX:
*INSTRUCTIUNI RECEPTIE MARFA:
- IN MOMENTUL PRIMIRII PALETULUI CU MARFA TREBUIE SA FACETI POZE ACESTUIA LA EXTERIOR, DIN TOATE UNGHIURILE.
- DUPA DESFACEREA MARFII, VERIFICATI FIECARE CUTIE/PIESA IN PARTE SI FACETI POZE PRODUSELOR DETERIORATE.
- ACEASTA PROCEDURA ESTE NECESARA PENTRU DESPAGUBIREA CLIENTULUI IN CAZ CA MARFA NU ESTE IN STARE BUNA.
- TERMENUL PENTRU VERIFICAREA PRODUSELOR SI TRIMITEREA POZELOR CATRE S.C. MAX S.R.L., PE WHATSAPP/EMAIL, ESTE DE MAXIM 2 ZILE LUCRATOARE DE LA PRIMIRE.
- NERESPECTAREA PROCEDURII DE RECEPTIE A PALETULUI CU MARFA SE FACE PE PROPRIE RASPUNDERE, IN ACEST CAZ NU VETI FI DESPAGUBIT.
Manual de utilizare / Fișă Tehnică
Produse similare
Faianta Kalina Olas Beige, model valuri 3d, 25×50 cm, bej, finisaj mat
SKU:
8432597575548
64,00 leiMP
Faianta Larisa Brown 5751, tip marmura, 20×30 cm, maro
SKU:
3800745575118
55,99 leiMP
Faianta Larisa Light Beige 5750, tip marmura, 20×30 cm, bej
SKU:
3800745575019
55,99 leiMP
Faianta Larisa Light Blue 5748, tip marmura, 20×30 cm, albastru
SKU:
3800745574814
55,99 leiMP
Faianta Legend Almond 5638, tip piatra, 25×40 cm, crem
SKU:
3800745563818
62,94 leiMP
Faianta Mat White 4634, tip monocolor, 30×60 cm, alb
SKU:
3800745463415
77,99 leiMP
Faianta rectificata Trevi Leaves Light Grey 4987, tip marmura, 30×60 cm, culoare gri deschis, finisaj lucios
SKU:
3800745498714
65,50 leiMP
Faianta Riviera Waves Light Beige 4741, tip piatra, 30×60 cm, bej
SKU:
3800745474114
74,99 leiMP
Faianta Romance Beige 5288, tip piatra, 25×50 cm, bej
SKU:
3800745528817
71,99 leiMP
Gresie 6577 Tavolato Grey, model lemn, 15.5×60.5 cm, gri
SKU:
3800745657715
59,00 leiMP
| Gama | Tavolato |
|---|---|
| Brand | Kai |
| Culoare | Gri |
| Aplicabilitate | Interior |
| Design | Lemn |
| MP/Cutie | 1.03 |
| Pentru | Interior |
| Dimensiune | 15.5×60.5 cm |
| Latime | 15.5 cm |
| Lungime | 60.5 cm |
| Tip produs | Gresie |
Gresie Nitro NIT1, model mozaic, 45×45 cm, gri
SKU:
8698853206711
52,00 leiMP
| Gama | Nitro |
|---|---|
| Brand | Anka Seramik |
| Culoare | Gri |
| Aplicabilitate | Interior |
| Design | Mozaic |
| MP/Cutie | 1.63 |
| Pentru | Interior |
| Dimensiune | 45×45 cm |
| Latime | 45 cm |
| Lungime | 45 cm |
| Tip produs | Gresie |
Gresie rectificata portelanata Urla Light Grey URL1, 60×60 cm, model marmura, gri, finisaj lucios
SKU:
8698853207213
69,50 leiMP
| Gama | Urla |
|---|---|
| Brand | Anka Seramik |
| Culoare | Gri |
| Aplicabilitate | Living, Baie, Bucatarie, Dormitor |
| Design | Marmura |
| Pentru | Interior |
| MP/Cutie | 1.81 |
| Dimensiune | 60×60 cm |
| Latime | 60 cm |
| Lungime | 60 cm |
| Tip produs | Gresie |
| Finisaj | Lucios |







