Vezi coșul 1 × „Gresie 6577 Tavolato Grey, model lemn, 15.5×60.5 cm, gri” a fost adăugat în coș.
Chit de rosturi Sika Ceram Clean Grout caramel 2kg pentru placi ceramice
22,50 lei
Cod produs: 7612895778914
Categorie: Chituri de rost, Gresie si Faianta
În stoc
Cost transport: Telefonic
Livrare Nationala
Luni - Vineri 08:00 - 17:00
! Imaginile sunt cu titlu de prezentare si pot avea diferente de nuante.
SKU:
7612895778914
Categorii: Chituri de rost, Gresie si Faianta
Descriere
Chitul de rosturi Sika Ceram Clean Grout în nuanța caramel, disponibil în ambalaj de 2 kg, este soluția ideală pentru umplerea rosturilor dintre plăcile ceramice, cu o lățime de la 1 la 8 mm. Acest mortar pe bază de ciment este monocomponent și conține polimeri de înaltă calitate, asigurând o aderență excelentă și durabilitate. Datorită rezistenței la apă și a proprietăților hidrofobe, este perfect pentru utilizarea în medii umede, inclusiv în piscine sau băi. Produsul este, de asemenea, rezistent la UV și la ciclurile de îngheț-dezgheț, având un efect antifungic care contribuie la menținerea igienei.
**Caracteristici principale:**
- Tip produs: Mortar de ciment
- Utilizare: Interior și exterior, inclusiv în zone umede
- Culoare: Maro caramel
- Pentru: Plăci ceramice, piatră naturală, dale de terasă
- Latime rost: 1-8 mm
- Permeabil la apă, cu întărire rapidă
- Rezistent la abraziune și intemperii
Pentru aplicare, este recomandat să folosiți o gletieră de cauciuc, iar procesul de curățare poate începe după câteva ore de la aplicare.
Informații suplimentare
| Tip produs | Mortar |
|---|---|
| Model | Mortar de ciment, Mortar de rosturi |
| Utilizare | Chituire, Completare |
| Pentru | Ceramica, Ceramica portelanata in masa, Piatra naturala |
| Culoare | Maro |
| Latime rost | 8 mm |
| Cantitate | 2 kg |
| Circulabil dupa aprox. | 24 h |
| Alte caracteristici | Cu intarire rapida, Permeabil la apa, Poate fi corectat, Protectie imbunatatita impotriva anumitor microorganisme/mucegaiuri, Rezistent la abraziune, Stabil, Stabil la intemperii, Suprafata fina |
Informatii Livrare
Informatii livrare:
Costul transportului se calculeaza in functie de greutate si distanta, fiind comunicat telefonic dupa plasarea comenzii.
Se admit urmatoarele metode de livrare:
- judetul Constanta: livrare cu masina din depozit, pana la adresa clientului.
- in afara judetului Constanta: livrare prin firma de transport PALEX.
- ridicare personala, din depozit, cu sediul central in Murfatlar, jud. Constanta.
Pentru cele mentionate mai sus, este necesar suport la descarcare!
In cazul livrarii prin firma de transport PALEX:
*INSTRUCTIUNI RECEPTIE MARFA:
- IN MOMENTUL PRIMIRII PALETULUI CU MARFA TREBUIE SA FACETI POZE ACESTUIA LA EXTERIOR, DIN TOATE UNGHIURILE.
- DUPA DESFACEREA MARFII, VERIFICATI FIECARE CUTIE/PIESA IN PARTE SI FACETI POZE PRODUSELOR DETERIORATE.
- ACEASTA PROCEDURA ESTE NECESARA PENTRU DESPAGUBIREA CLIENTULUI IN CAZ CA MARFA NU ESTE IN STARE BUNA.
- TERMENUL PENTRU VERIFICAREA PRODUSELOR SI TRIMITEREA POZELOR CATRE S.C. MAX S.R.L., PE WHATSAPP/EMAIL, ESTE DE MAXIM 2 ZILE LUCRATOARE DE LA PRIMIRE.
- NERESPECTAREA PROCEDURII DE RECEPTIE A PALETULUI CU MARFA SE FACE PE PROPRIE RASPUNDERE, IN ACEST CAZ NU VETI FI DESPAGUBIT.
Manual de utilizare / Fișă Tehnică
Produse similare
Faianta gri Perlato 4624 model marmorata 30×60 cm
SKU:
3800745462418
76,00 leiMP
Faianta Izola Waves Lila 3223, tip relief, 25×50 cm, lila
SKU:
3800745322316
71,99 leiMP
Faianta Larisa Light Beige 5750, tip marmura, 20×30 cm, bej
SKU:
3800745575019
55,99 leiMP
Faianta Lilly tip decor, 4849 25×50 cm, culoare bej
SKU:
3800745334715
56,00 leiMP
Faianta Maiolica Light Grey 4630, tip monocolor, 30×60 cm, gri
SKU:
3800745463019
74,99 leiMP
Faianta Rectificata Trevi Leaves Beige 4949, tip marmura, 30×60 cm, bej
SKU:
3800745494914
65,50 leiMP
Faianta Riviera Waves Light Beige 4741, tip piatra, 30×60 cm, bej
SKU:
3800745474114
74,99 leiMP
Faianta Riviera Waves Light Grey 4742, tip piatra, 30×60 cm, gri
SKU:
3800745474213
74,99 leiMP
Faianta Romance Beige 4936, tip piatra, 25×50 cm, bej
SKU:
3800745493610
71,99 leiMP
Faianta Romance Beige 5288, tip piatra, 25×50 cm, bej
SKU:
3800745528817
71,99 leiMP
Gresie rectificata Loreto Dark Mat 1, model piatra, 60×60 cm, bej
SKU:
8697497161110
65,50 leiMP
| Gama | Loreto |
|---|---|
| Brand | BIEN |
| Culoare | Bej, Gri inchis |
| Aplicabilitate | Exterior, Interior |
| Design | Piatra |
| MP/Cutie | 1.81 |
| Pentru | Exterior, Interior |
| Dimensiune | 60×60 cm |
| Latime | 60 cm |
| Lungime | 60 cm |
| Tip produs | Gresie |
Gresie Amadio Grey 30.3×60.6 cm model lemn 9057A11
SKU:
3800171702829
62,50 leiMP
| Gama | Amadio |
|---|---|
| Culoare | Gri |
| Aplicabilitate | Interior/Exterior |
| Brand | IZIDA |
| Pentru | Interior/Exterior |
| Dimensiune | 30.3×60.6 cm |
| Tip produs | Gresie |
| Finisaj | Mat |
| Rectificata | Nu |
| Design | Lemn |







