Vezi coșul 1 × „Faianta Kalina Gris, model ciment, 25×50 cm, gri, finisaj mat” a fost adăugat în coș.
Chit de rosturi Sika Ceram Clean Grout 2kg alb pentru placi ceramice, interior/exterior
22,50 lei
Cod produs: 7612895781334
Categorie: Chituri de rost, Gresie si Faianta
În stoc
Cost transport: Telefonic
Livrare Nationala
Luni - Vineri 08:00 - 17:00
! Imaginile sunt cu titlu de prezentare si pot avea diferente de nuante.
SKU:
7612895781334
Categorii: Chituri de rost, Gresie si Faianta
Descriere
Chitul de rosturi Sika Ceram Clean Grout de 2 kg, în nuanța alb, este soluția ideală pentru umplerea rosturilor plăcilor ceramice, atât în interior, cât și în exterior. Acest mortar monocomponent, pe bază de ciment, oferă o rezistență ridicată și un conținut bogat de polimeri, fiind perfect pentru utilizarea pe diverse tipuri de suprafețe, inclusiv marmură, piatră naturală și în zone umede, cum ar fi piscinele. Caracteristicile sale includ rezistența la apă, durabilitatea în fața radiațiilor UV și a ciclicității îngheț-dezgheț, precum și o întărire rapidă, ceea ce îl face extrem de practic.
**Atribute principale:**
- Tip produs: Mortar (chit de rosturi)
- Culoare: Alb
- Utilizare: Interior și exterior (inclusiv zone umede)
- Latime rost: 1-8 mm
- Cantitate: 2 kg
- Rezistent la abraziune și microorganisme
- Suprafață fină, ușor de aplicat cu gletiera
Sika Ceram Clean Grout este alegerea perfectă pentru proiecte de renovare și construcție, asigurând rosturi estetice și durabile.
Informații suplimentare
| Tip produs | Mortar |
|---|---|
| Model | Mortar de ciment, Mortar de rosturi |
| Utilizare | Chituire, Completare |
| Pentru | Ceramica, Ceramica portelanata in masa, Piatra naturala |
| Culoare | Alb |
| Latime rost | 8 mm |
| Cantitate | 2 kg |
| Circulabil dupa aprox. | 24 h |
| Alte caracteristici | Cu intarire rapida, Permeabil la apa, Poate fi corectat, Protectie imbunatatita impotriva anumitor microorganisme/mucegaiuri, Rezistent la abraziune, Stabil, Stabil la intemperii, Suprafata fina |
Informatii Livrare
Informatii livrare:
Costul transportului se calculeaza in functie de greutate si distanta, fiind comunicat telefonic dupa plasarea comenzii.
Se admit urmatoarele metode de livrare:
- judetul Constanta: livrare cu masina din depozit, pana la adresa clientului.
- in afara judetului Constanta: livrare prin firma de transport PALEX.
- ridicare personala, din depozit, cu sediul central in Murfatlar, jud. Constanta.
Pentru cele mentionate mai sus, este necesar suport la descarcare!
In cazul livrarii prin firma de transport PALEX:
*INSTRUCTIUNI RECEPTIE MARFA:
- IN MOMENTUL PRIMIRII PALETULUI CU MARFA TREBUIE SA FACETI POZE ACESTUIA LA EXTERIOR, DIN TOATE UNGHIURILE.
- DUPA DESFACEREA MARFII, VERIFICATI FIECARE CUTIE/PIESA IN PARTE SI FACETI POZE PRODUSELOR DETERIORATE.
- ACEASTA PROCEDURA ESTE NECESARA PENTRU DESPAGUBIREA CLIENTULUI IN CAZ CA MARFA NU ESTE IN STARE BUNA.
- TERMENUL PENTRU VERIFICAREA PRODUSELOR SI TRIMITEREA POZELOR CATRE S.C. MAX S.R.L., PE WHATSAPP/EMAIL, ESTE DE MAXIM 2 ZILE LUCRATOARE DE LA PRIMIRE.
- NERESPECTAREA PROCEDURII DE RECEPTIE A PALETULUI CU MARFA SE FACE PE PROPRIE RASPUNDERE, IN ACEST CAZ NU VETI FI DESPAGUBIT.
Manual de utilizare / Fișă Tehnică
Produse similare
Faianta gri Perlato 4624 model marmorata 30×60 cm
SKU:
3800745462418
76,00 leiMP
Faianta Kalina Gris, model ciment, 25×50 cm, gri, finisaj mat
SKU:
8432597575517
55,00 leiMP
Faianta Kalina Olas Beige, model valuri 3d, 25×50 cm, bej, finisaj mat
SKU:
8432597575548
64,00 leiMP
Faianta Larisa Blue 5749, tip marmura, 20×30 cm, albastru
SKU:
3800745574913
55,99 leiMP
Faianta Larisa Light Blue 5748, tip marmura, 20×30 cm, albastru
SKU:
3800745574814
55,99 leiMP
Faianta Legend Almond 5638, tip piatra, 25×40 cm, crem
SKU:
3800745563818
62,94 leiMP
Faianta Lilly tip decor, 4849 25×50 cm, culoare bej
SKU:
3800745334715
56,00 leiMP
Faianta Lucia Brown 4923, tip lemn, 20×50 cm, maro
SKU:
3800745492316
73,99 leiMP
Faianta Marbella 5.8 Mm Beige 4572, tip marmura, 20×25 cm, bej
SKU:
3800745457216
53,99 leiMP
Faianta rectificata Trevi Leaves Light Grey 4987, tip marmura, 30×60 cm, culoare gri deschis, finisaj lucios
SKU:
3800745498714
65,50 leiMP
Faianta Riviera Waves Light Beige 4741, tip piatra, 30×60 cm, bej
SKU:
3800745474114
74,99 leiMP
Gresie Amadio Grey 30.3×60.6 cm model lemn 9057A11
SKU:
3800171702829
62,50 leiMP
| Gama | Amadio |
|---|---|
| Culoare | Gri |
| Aplicabilitate | Interior/Exterior |
| Brand | IZIDA |
| Pentru | Interior/Exterior |
| Dimensiune | 30.3×60.6 cm |
| Tip produs | Gresie |
| Finisaj | Mat |
| Rectificata | Nu |
| Design | Lemn |







