Masina de cosit maner tip bucla, XGT 40Vmax, 35 cm, cu acumulator 40V UR003GZ01
1.498,00 lei
Cod produs: 08838174000
Categorie: Masini pentru casa si gradina, Masini pentru tuns gazonul
Stoc epuizat
Cost transport: Telefonic
Livrare Nationala
Luni - Vineri 08:00 - 17:00
! Imaginile sunt cu titlu de prezentare si pot avea diferente de nuante.
Descriere
Masina de cosit UR003 este mai puternica fiind alimentata de un acumulator XGT de 40V.
Aceasta masina de cosit are multiple avantaje si functii care o fac alternativa de nerefuzat pentru utilizatorii care doresc sa renunte la motoarele pe benzina.
Performantele de taiere si autonomia sunt echivalente cele ale unui motor termic, insa in plus va veti bucura de un confort sporit, intretinere usoara, zgomot redus si aer curat.
Utilizarea unui singur acumulator mai puternic si manerul de tip bucla fac coasa sa fie mai usoara (4.1kg fara acumulator).
In acelasi timp, constructia Makita cu rotorul pozitionat la capatul de taiere permite un cuplu mai rapid si un plus de echilibru in utilizare.
Filet: M10 x 1,25 LH
Putere: 550 W
Vibratii: 2,5 m/s?
Turatie in gol – gaurire cu percutie / inalta: 3.500 – 6.500 RPM
Nivel presiune acustica: 72.2 dB(A)
Nivel putere sonora: 89.7 dB(A)
Dimensiuni (L x l x H): 1.735 x 355 x 230 mm
Diametru de tundere: 35 cm
Greutate neta: 4,1 – 4,7 kg
Informații suplimentare
| Brand | Makita |
|---|
About Makita

Makita este un brand aflat în topul mondial al producătorilor de scule electrice portabile precum mașini de înșurubat, ciocane rotopercutoare, ciocane demolatoare, fierăstraie circulare, fierăstraie pendulare, polizoare, șlefuitoare, rindele și multe altele.
Ciocan rotopercutor Makita SDS-Max 40mm, 1050W, 6.1J HR4002
SKU:
088381081566
2.390,00 lei
| Brand | Makita |
|---|---|
| Cod produs | HR4002 |
Ciocan rotopercutor Makita SDS-Plus, 24 mm, 2.4J, 780W, 3 functii HR2470
SKU:
088381081658
839,50 lei
| Brand | Makita |
|---|---|
| Cod produs | HR2470 |
Ciocan rotopercutor SDS plus 800W, 26mm, 2.4J, 3 functii HR2630
SKU:
088381687300
874,50 leibuc
| Brand | Makita |
|---|---|
| Cod produs | HR2630 |
Ciocan rotopercutor SDS-Plus 22mm,, 800W, 3 functii M8701
SKU:
088381831376
675,50 lei
| Brand | Makita |
|---|---|
| Cod produs | M8701 |
Ciocan rotopercutor, Li-Ion, 10.8V, 0.9J, fara acumulator in set HR140DZ
SKU:
088381849050
532,00 lei
| Brand | Makita |
|---|---|
| Cod produs | HR140DZ |
Fierastrau circular manual, 165 mm, 1100W, 3.7kg HS6601
SKU:
088381806404
606,00 lei
| Brand | Makita |
|---|---|
| Cod produs | HS6601 |
Informatii Livrare
Informatii livrare:
Costul transportului se calculeaza in functie de greutate si distanta, fiind comunicat telefonic dupa plasarea comenzii.
Se admit urmatoarele metode de livrare:
- judetul Constanta: livrare cu masina din depozit, pana la adresa clientului.
- in afara judetului Constanta: livrare prin firma de transport PALEX.
- ridicare personala, din depozit, cu sediul central in Murfatlar, jud. Constanta.
Pentru cele mentionate mai sus, este necesar suport la descarcare!
In cazul livrarii prin firma de transport PALEX:
*INSTRUCTIUNI RECEPTIE MARFA:
- IN MOMENTUL PRIMIRII PALETULUI CU MARFA TREBUIE SA FACETI POZE ACESTUIA LA EXTERIOR, DIN TOATE UNGHIURILE.
- DUPA DESFACEREA MARFII, VERIFICATI FIECARE CUTIE/PIESA IN PARTE SI FACETI POZE PRODUSELOR DETERIORATE.
- ACEASTA PROCEDURA ESTE NECESARA PENTRU DESPAGUBIREA CLIENTULUI IN CAZ CA MARFA NU ESTE IN STARE BUNA.
- TERMENUL PENTRU VERIFICAREA PRODUSELOR SI TRIMITEREA POZELOR CATRE S.C. MAX S.R.L., PE WHATSAPP/EMAIL, ESTE DE MAXIM 2 ZILE LUCRATOARE DE LA PRIMIRE.
- NERESPECTAREA PROCEDURII DE RECEPTIE A PALETULUI CU MARFA SE FACE PE PROPRIE RASPUNDERE, IN ACEST CAZ NU VETI FI DESPAGUBIT.
Produse similare
Autocut 56-2 Tambur cu fir pentru AX M12x1.5LH FS560 Stihl 40057102107
SKU:
5944571021109
210,50 lei
MASINA DE TUNS GAZON DAC 100XLS 1000dac25a
SKU:
6424340886515
856,00 lei
| Tip produs | Masina |
|---|---|
| Alimentare | Benzina |
| Alte caracteristici | Colectare Evacuare inspre spate |
| Culoare | Negru Portocaliu |
| Putere | 3.3 cp |
| Capacitate | 1 l |
| Greutate | 19.7 Kg |
| Tip roti | 4 roti |
| Capacitate cilindrica | 131 cm³ |
| Tip pornire | Automata |
| Latime taiere | 40 cm |
| Inaltime | 25 mm |
| Inaltime maxima taiere | 55 mm |
| Trepte de taiere | 4 |
| Volum | 45 l |
| Diametru roata fata | 15 cm |
| Diametru roata spate | 15 cm |
Masina de tuns gazon electrica Ruris RXE1500, 1500W, latime taiere 37cm, inaltime 25-75mm
SKU:
6424340602474
429,50 lei
Masina de tuns iarba LM 1200, 1200W, 30litri, 3100 rtpm, latime de taiere 320mm, portocalie/negru EVOTOOLS
SKU:
5949094063568
343,50 lei
Motocultor Detoolz 8CP 212cc 4T cu 3 viteze, latime de lucru 100cm, pornire manuala
SKU:
6426910033541
1.474,00 lei
MOTOSAPA DAC 6000K 60002015
SKU:
6424340200281
1.697,00 lei
| Tip produs | Motosapa |
|---|---|
| Tip motor | 4 timpi |
| Alimentare | Benzina |
| Tip pornire | Manuala |
| Alte caracteristici | Schimbator de viteze |
| Continut pachet | 1 x Motosapa |
| Culoare | Multicolor |
| Capacitate cilindrica | 163 cm³ |
| Putere | 6.5 cp |
| Capacitate | 3 l |
| Capacitate rezervor ulei | 0.6 l |
| Trepte viteza | 2 Marsarier |
| Latime de lucru maxima | 83 cm |
| Latime de lucru minima | 56 cm |
| Adancime de lucru | 29 cm |
| Greutate | 80 Kg |







