Generator de curent RURIS R-POWER GE5500RC, 5500W, 3 faze, motor 13CP, pornire electrică
3.321,00 lei
Cod produs: 6424340888526
Categorie: Generatoare, Gradina, Masini pentru casa si gradina
În stoc
Cost transport: Telefonic
Livrare Nationala
Luni - Vineri 08:00 - 17:00
! Imaginile sunt cu titlu de prezentare si pot avea diferente de nuante.
SKU:
6424340888526
Categorii: Generatoare, Gradina, Masini pentru casa si gradina
Descriere
Generatorul de curent RURIS R-POWER GE5500RC este soluția ideală pentru nevoile tale de energie, oferind o putere maximă de 5500W și operare pe 3 faze. Echipat cu un motor robust de 13 CP și pornire electrică, acest generator asigură o utilizare simplă și eficientă. Datorită telecomenzii incluse, poți controla generatorul de la distanță, iar sistemul AVR garantează o tensiune constantă, protejând echipamentele conectate. Cu o capacitate a rezervorului de 25 L și un consum mediu de combustibil de sub 370 g/kW/h, este un companion de încredere pentru proiectele tale.
**Specificații tehnice:**
- Motor: General Engine, 4 timpi
- Capacitate cilindrică: 420 cm³
- Tensiune de ieșire: 2 faze, 230V
- Greutate netă: 73.1 kg
- Număr prize: 2
- Dotat cu sistem de siguranță fuzibilă
Acest generator nu doar că îți oferă puterea necesară, dar și confortul utilizării, fiind un partener excelent pentru orice activitate.
Informații suplimentare
| Capacitate cilindrica | 420 cm³ |
|---|---|
| Putere | 13 CP |
| Cod produs | 55000GRC25A |
| Capacitate rezervor ulei | 1.1 L |
| Capacitate rezervor combustibil | 25 L |
| Alimentare | Benzină fără plumb |
| Numar prize | 2 |
| Tensiune | 2 faze, 230V |
| Greutate neta | 73.1 kg |
| Frecventa(Hz) | 50 Hz |
| Putere nominală | 5000 W |
| Curent nominal (A) | 7.3A |
| Consum | < 370 g/kW/h |
Informatii Livrare
Informatii livrare:
Costul transportului se calculeaza in functie de greutate si distanta, fiind comunicat telefonic dupa plasarea comenzii.
Se admit urmatoarele metode de livrare:
- judetul Constanta: livrare cu masina din depozit, pana la adresa clientului.
- in afara judetului Constanta: livrare prin firma de transport PALEX.
- ridicare personala, din depozit, cu sediul central in Murfatlar, jud. Constanta.
Pentru cele mentionate mai sus, este necesar suport la descarcare!
In cazul livrarii prin firma de transport PALEX:
*INSTRUCTIUNI RECEPTIE MARFA:
- IN MOMENTUL PRIMIRII PALETULUI CU MARFA TREBUIE SA FACETI POZE ACESTUIA LA EXTERIOR, DIN TOATE UNGHIURILE.
- DUPA DESFACEREA MARFII, VERIFICATI FIECARE CUTIE/PIESA IN PARTE SI FACETI POZE PRODUSELOR DETERIORATE.
- ACEASTA PROCEDURA ESTE NECESARA PENTRU DESPAGUBIREA CLIENTULUI IN CAZ CA MARFA NU ESTE IN STARE BUNA.
- TERMENUL PENTRU VERIFICAREA PRODUSELOR SI TRIMITEREA POZELOR CATRE S.C. MAX S.R.L., PE WHATSAPP/EMAIL, ESTE DE MAXIM 2 ZILE LUCRATOARE DE LA PRIMIRE.
- NERESPECTAREA PROCEDURII DE RECEPTIE A PALETULUI CU MARFA SE FACE PE PROPRIE RASPUNDERE, IN ACEST CAZ NU VETI FI DESPAGUBIT.
Produse similare
Dispozitiv imprastiat seminte si ingrasamant cu roti cellfast, 12 l capacitate 42-205
SKU:
5907512603086
258,50 lei







