Chit de rosturi Sika Ceram Clean Grout 655 dark brown 2kg pentru placi ceramice
22,50 lei
Cod produs: 7612895778990
Categorie: Chituri de rost, Gresie si Faianta
În stoc
Cost transport: Telefonic
Livrare Nationala
Luni - Vineri 08:00 - 17:00
! Imaginile sunt cu titlu de prezentare si pot avea diferente de nuante.
Chitul de rosturi Sika Ceram Clean Grout 655 în nuanța dark brown, ambalat în cantitate de 2 kg, este soluția ideală pentru umplerea rosturilor plăcilor ceramice cu lățimi cuprinse între 1 și 8 mm. Acesta este un mortar monocomponent pe bază de ciment, dotat cu un conținut ridicat de polimeri, ce asigură o rezistență superioară și o aplicare ușoară atât în interior, cât și în exterior. Grație sistemului avansat de pigmentare, nuanțele sunt stabile în timp, prevenind decolorarea, iar chitul oferă protecție împotriva microorganismelor și mucegaiului.
**Caracteristici principale:**
- Tip produs: Mortar de ciment, chit de rosturi
- Utilizare: Interior, exterior, zone umede
- Culoare: Maro
- Aplicabilitate: Placi ceramice, marmură, piatră naturală, dale de terasă
- Beneficii: Intărire rapidă, impermeabilitate, rezistență la abraziune, stabilitate la intemperii
Cu Sika Ceram Clean Grout 655, veți obține rosturi rezistente, ideale pentru diverse aplicații, inclusiv în piscine și pe pardoseli încălzite.
| Tip produs | Mortar |
|---|---|
| Model | Mortar de ciment, Mortar de rosturi |
| Utilizare | Chituire, Completare |
| Pentru | Ceramica, Ceramica portelanata in masa, Piatra naturala |
| Culoare | Maro |
| Cantitate | 2 kg |
| Alte caracteristici | Cu intarire rapida, Permeabil la apa, Poate fi corectat, Protectie imbunatatita impotriva anumitor microorganisme/mucegaiuri, Rezistent la abraziune, Stabil, Stabil la intemperii, Suprafata fina |
| Latime rost | 8 mm |
| Circulabil dupa aprox. | 24 h |
Informatii livrare:
Costul transportului se calculeaza in functie de greutate si distanta, fiind comunicat telefonic dupa plasarea comenzii.
Se admit urmatoarele metode de livrare:
- judetul Constanta: livrare cu masina din depozit, pana la adresa clientului.
- in afara judetului Constanta: livrare prin firma de transport PALEX.
- ridicare personala, din depozit, cu sediul central in Murfatlar, jud. Constanta.
Pentru cele mentionate mai sus, este necesar suport la descarcare!
In cazul livrarii prin firma de transport PALEX:
*INSTRUCTIUNI RECEPTIE MARFA:
- IN MOMENTUL PRIMIRII PALETULUI CU MARFA TREBUIE SA FACETI POZE ACESTUIA LA EXTERIOR, DIN TOATE UNGHIURILE.
- DUPA DESFACEREA MARFII, VERIFICATI FIECARE CUTIE/PIESA IN PARTE SI FACETI POZE PRODUSELOR DETERIORATE.
- ACEASTA PROCEDURA ESTE NECESARA PENTRU DESPAGUBIREA CLIENTULUI IN CAZ CA MARFA NU ESTE IN STARE BUNA.
- TERMENUL PENTRU VERIFICAREA PRODUSELOR SI TRIMITEREA POZELOR CATRE S.C. MAX S.R.L., PE WHATSAPP/EMAIL, ESTE DE MAXIM 2 ZILE LUCRATOARE DE LA PRIMIRE.
- NERESPECTAREA PROCEDURII DE RECEPTIE A PALETULUI CU MARFA SE FACE PE PROPRIE RASPUNDERE, IN ACEST CAZ NU VETI FI DESPAGUBIT.
Produse similare
Faianta Gioia Lines White 4993, model marmura, 24.4×74.4 cm, alb, finisaj mat
| Gama | Gioia Lines White |
|---|---|
| Brand | Kai |
| Culoare | Alb |
| Aplicabilitate | Baie, Bucatarie |
| Design | Marmura |
| Pentru | Interior |
| MP/Cutie | 1.1 |
| Dimensiune | 24.4×74.4 cm |
| Latime | 24.4 cm |
| Lungime | 74.4 cm |
| Tip produs | Faianta |
Faianta gri July Gris, model marmorat 25×40 cm
Faianta gri Perlato 4624 model marmorata 30×60 cm
Faianta Izola Waves Lila 3223, tip relief, 25×50 cm, lila
Faianta Larisa Blue 5749, tip marmura, 20×30 cm, albastru
Faianta Larisa Brown 5751, tip marmura, 20×30 cm, maro
Faianta Larisa Light Blue 5748, tip marmura, 20×30 cm, albastru
Faianta Legend Almond 5638, tip piatra, 25×40 cm, crem
Faianta Mat White 4634, tip monocolor, 30×60 cm, alb
Faianta Riviera Waves Light Grey 4742, tip piatra, 30×60 cm, gri
Gresie 6577 Tavolato Grey, model lemn, 15.5×60.5 cm, gri
| Gama | Tavolato |
|---|---|
| Brand | Kai |
| Culoare | Gri |
| Aplicabilitate | Interior |
| Design | Lemn |
| MP/Cutie | 1.03 |
| Pentru | Interior |
| Dimensiune | 15.5×60.5 cm |
| Latime | 15.5 cm |
| Lungime | 60.5 cm |
| Tip produs | Gresie |
Gresie rectificata portelanata Urla Light Grey URL1, 60×60 cm, model marmura, gri, finisaj lucios
| Gama | Urla |
|---|---|
| Brand | Anka Seramik |
| Culoare | Gri |
| Aplicabilitate | Living, Baie, Bucatarie, Dormitor |
| Design | Marmura |
| Pentru | Interior |
| MP/Cutie | 1.81 |
| Dimensiune | 60×60 cm |
| Latime | 60 cm |
| Lungime | 60 cm |
| Tip produs | Gresie |
| Finisaj | Lucios |








