Chit de rosturi Sika Ceram Clean Grout 655 dark brown 2kg pentru placi ceramice
22,50 lei
Cod produs: 7612895778990
Categorie: Chituri de rost, Gresie si Faianta
În stoc
Cost transport: Telefonic
Livrare Nationala
Luni - Vineri 08:00 - 17:00
! Imaginile sunt cu titlu de prezentare si pot avea diferente de nuante.
SKU:
7612895778990
Categorii: Chituri de rost, Gresie si Faianta
Descriere
Chitul de rosturi Sika Ceram Clean Grout 655 în nuanța dark brown, ambalat în cantitate de 2 kg, este soluția ideală pentru umplerea rosturilor plăcilor ceramice cu lățimi cuprinse între 1 și 8 mm. Acesta este un mortar monocomponent pe bază de ciment, dotat cu un conținut ridicat de polimeri, ce asigură o rezistență superioară și o aplicare ușoară atât în interior, cât și în exterior. Grație sistemului avansat de pigmentare, nuanțele sunt stabile în timp, prevenind decolorarea, iar chitul oferă protecție împotriva microorganismelor și mucegaiului.
**Caracteristici principale:**
- Tip produs: Mortar de ciment, chit de rosturi
- Utilizare: Interior, exterior, zone umede
- Culoare: Maro
- Aplicabilitate: Placi ceramice, marmură, piatră naturală, dale de terasă
- Beneficii: Intărire rapidă, impermeabilitate, rezistență la abraziune, stabilitate la intemperii
Cu Sika Ceram Clean Grout 655, veți obține rosturi rezistente, ideale pentru diverse aplicații, inclusiv în piscine și pe pardoseli încălzite.
Informații suplimentare
| Tip produs | Mortar |
|---|---|
| Model | Mortar de ciment, Mortar de rosturi |
| Utilizare | Chituire, Completare |
| Pentru | Ceramica, Ceramica portelanata in masa, Piatra naturala |
| Culoare | Maro |
| Cantitate | 2 kg |
| Alte caracteristici | Cu intarire rapida, Permeabil la apa, Poate fi corectat, Protectie imbunatatita impotriva anumitor microorganisme/mucegaiuri, Rezistent la abraziune, Stabil, Stabil la intemperii, Suprafata fina |
| Latime rost | 8 mm |
| Circulabil dupa aprox. | 24 h |
Informatii Livrare
Informatii livrare:
Costul transportului se calculeaza in functie de greutate si distanta, fiind comunicat telefonic dupa plasarea comenzii.
Se admit urmatoarele metode de livrare:
- judetul Constanta: livrare cu masina din depozit, pana la adresa clientului.
- in afara judetului Constanta: livrare prin firma de transport PALEX.
- ridicare personala, din depozit, cu sediul central in Murfatlar, jud. Constanta.
Pentru cele mentionate mai sus, este necesar suport la descarcare!
In cazul livrarii prin firma de transport PALEX:
*INSTRUCTIUNI RECEPTIE MARFA:
- IN MOMENTUL PRIMIRII PALETULUI CU MARFA TREBUIE SA FACETI POZE ACESTUIA LA EXTERIOR, DIN TOATE UNGHIURILE.
- DUPA DESFACEREA MARFII, VERIFICATI FIECARE CUTIE/PIESA IN PARTE SI FACETI POZE PRODUSELOR DETERIORATE.
- ACEASTA PROCEDURA ESTE NECESARA PENTRU DESPAGUBIREA CLIENTULUI IN CAZ CA MARFA NU ESTE IN STARE BUNA.
- TERMENUL PENTRU VERIFICAREA PRODUSELOR SI TRIMITEREA POZELOR CATRE S.C. MAX S.R.L., PE WHATSAPP/EMAIL, ESTE DE MAXIM 2 ZILE LUCRATOARE DE LA PRIMIRE.
- NERESPECTAREA PROCEDURII DE RECEPTIE A PALETULUI CU MARFA SE FACE PE PROPRIE RASPUNDERE, IN ACEST CAZ NU VETI FI DESPAGUBIT.
Manual de utilizare / Fișă Tehnică
Produse similare
Faianta gri July Gris, model marmorat 25×40 cm
SKU:
8432597518644
54,50 leiMP
Faianta Izola Waves Green Light 5897, tip relief, 25×50 cm, verde deschis
SKU:
3800745589719
71,99 leiMP
Faianta Izola Waves Lila 3223, tip relief, 25×50 cm, lila
SKU:
3800745322316
71,99 leiMP
Faianta Larisa Blue 5749, tip marmura, 20×30 cm, albastru
SKU:
3800745574913
55,99 leiMP
Faianta Larisa Brown 5751, tip marmura, 20×30 cm, maro
SKU:
3800745575118
55,99 leiMP
Faianta Latina Grey 5972, tip piatra, 25×40 cm, gri
SKU:
3800745597219
62,94 leiMP
Faianta Legend Almond 5638, tip piatra, 25×40 cm, crem
SKU:
3800745563818
62,94 leiMP
Faianta Lilly tip decor, 4849 25×50 cm, culoare bej
SKU:
3800745334715
56,00 leiMP
Faianta Mat White 4634, tip monocolor, 30×60 cm, alb
SKU:
3800745463415
77,99 leiMP
Faianta Rectificata Trevi Leaves Beige 4949, tip marmura, 30×60 cm, bej
SKU:
3800745494914
65,50 leiMP
Faianta Romance Beige 5288, tip piatra, 25×50 cm, bej
SKU:
3800745528817
71,99 leiMP
Gresie Nitro NIT1, model mozaic, 45×45 cm, gri
SKU:
8698853206711
52,00 leiMP
| Gama | Nitro |
|---|---|
| Brand | Anka Seramik |
| Culoare | Gri |
| Aplicabilitate | Interior |
| Design | Mozaic |
| MP/Cutie | 1.63 |
| Pentru | Interior |
| Dimensiune | 45×45 cm |
| Latime | 45 cm |
| Lungime | 45 cm |
| Tip produs | Gresie |

























